TRONIK umożliwia automatyczne rozliczanie diet dla kierowców
Firma TRONIK uruchomiła nową funkcjonalność w swoim autorskim systemie GPS ATRAX – automatyczne rozliczanie diet kierowców oraz innych kosztów podróży lub kosztów miesięcznych. Dzięki tej funkcjonalności użytkownicy systemu TRONIK mogą znacznie zaoszczędzić czas, zarówno kierowców – przeznaczany na ręczne wypełnianie formularzy, jak i księgowości.
Zgodnie z Kodeksem Pracy, ustawami o czasie pracy kierowców oraz transporcie drogowym, a także rozporządzeniami Ministra Pracy i Polityki Społecznej, pracodawcy zobowiązani są do wypłacania diet oraz pokrycia innych kosztów podróży kierowcom. System GPS ATRAX automatycznie oblicza i generuje raporty uwzględniając wybrane parametry istotne z punktu widzenia ustawodawcy i pracodawcy.
Dzięki pobieraniu danych z tachografów cyfrowych, pomiarom parametrów eksploatacyjnych pojazdów, wprowadzonym danym dotyczącym wysokości diet ze względu na kraj i czas pobytu, system całkowicie automatycznie generuje rozliczenie kosztowe podróży służbowych kierowców.
Każdy z klientów TRONIK może dostosować rozliczenie do własnych potrzeb dodając kolejne zmienne, takie jak np.: dodatek za jazdę nocną, dodatek weekendowy, rozliczenia kierowcy/”ucznia” za kilometr, premie czy pensje.
Zobacz inne artykuły blogowe

Integracja Tronik Atrax4 z TRAVIS Przejdź do aktualności Integracja Tronik Atrax4 z TRAVIS
Z radością informujemy, że system Tronik Atrax4 został zintegrowany z platformą TRAVIS Road Services, wiodącą europejską siecią rezerwacji usług dla ciężarówek. Dzięki tej współpracy przewoźnicy oraz zarządzający flotami zyskują szybki, wygodny i zautomatyzowany dostęp do kluczowych usług transportowych na terenie Europy i Wielkiej Brytanii.

Nowości Przejdź do aktualności Nowości
W Tronik stawiamy na innowacje, które naprawdę ułatwiają codzienną pracę. Naszym celem jest maksymalizacja efektywności i eliminacja zbędnego wysiłku. Sprawdź co nowego czeka na Ciebie w najnowszej aktualizacji.